
Gyakran ismételt kérdések
Mi történik az első konzultáció alkalmával?
Ha még nem találkoztál korábban a kineziológiával, akkor beszélünk kicsit magáról a módszerről. Átbeszéljük, mi az a problémakör, ami miatt kineziológushoz fordultál, meghatározzuk, hogy az adott témában milyen célt szeretnél elérni. Megállapodunk a terápia menetében és egy adatvédelmi nyilatkozat kitöltésére is sor kerül. Emiatt az első alkalom másfél órás is lehet.
Bizalmasan kezelik az általam elmondottakat?
A szakmai titoktartás a kineziológiai kezelés során elhangzottakra is vonatkozik.
Mennyi ideig tart egy kezelés?
Egy kezelés időtartama általában 1 óra.
Mennyi ideig tart egy terápia?
Egy-egy probléma (ügy) megoldásához általában 3-5 kezelésre van szükség. A kezelések nem feltétlenül heti rendszerességgel követik egymást. A probléma (ügy) természetéből fakadóan határozzuk meg mindig a kezelés végén a következő találkozó időpontját.
Hogyan készüljek a találkozóra? Mit vigyek magammal?
Kényelmes ruhában gyere, amiben jól érzed magad. Ha teheted, hozz magaddal fél liter szénsavmentes vizet.
Mi várható a kezelés után?
Egy-egy kezelés után a hozott üggyel kapcsolatban – sokszor még más területekkel kapcsolatban is – pozitív változást fogsz tapasztalni. Fontos! Sokszor olyan dolgokhoz nyúlunk hozzá – legyen az egy évek óta fennálló hátfájás vagy egy régi, berögzült gondolat, érzés, ami lehet, a részeddé vált. Ezért a kezelés utáni éjszaka lehet változás az alvásodban, lehet, zaklatottabb lesz az első éjszaka, de ez legkésőbb másnapra helyreáll és sokkal jobban fogod érezni magad.
Mi várható a kezelés során?
A kineziológus izomteszttel dolgozik. Várhatóan megérintem a karod és munkára bírjuk egy-egy izomcsoportodat. Ha szükséges, úgynevezett érzelmi stresszoldást végzünk, de csak annyira megyünk bele egy-egy esemény felidézésébe, amennyire te kényelmesnek érzed.
A kezelés során folyamatosan kommunikálunk. Kérlek, hogy jelezz vissza dolgokról, történésekről. Nyugodtan kérdezhetsz, akár menet közben is.
Szülőként bent lehetek-e a gyerekem kezelésén?
Természetesen kiskorú gyermek esetén igen. A kezelt személy ugyanakkor minden esetben eldöntheti, hogy ő kívánja-e a szülő jelenlétét a kezelés során.
Amennyiben vagy a szülő, vagy a gyermek úgy dönt, hogy nem szeretné, ha a szülő jelen lenne, akkor van lehetőség a váróban megvárni a kezelés végét.
Hány éves kortól ajánlott a terápia?
Nincs alsó és felső korhatár. A lényeg a tesztelhetőség, azaz a kliensnek képesnek kell lennie az izmait akaratlagosan tartani és mozgatni. Amennyiben saját erőből ez nem megy (csecsemők, bénulásos betegek, üvegcsontúak), akkor lehetőség van egy úgynevezett szurrogát, azaz közvetítő-segítő használatára. Ebben az esetben a kezelés másfél órát vesz igénybe.
Kinek ajánlott a kineziológia?
Röviden: mindenkinek.
Aki úgy érzi, változtatni szeretne az életén, a fennálló problémáira megoldást keres egy gyengéd, de mégis nagyon hatékony módszerrel.
Miben tudok neked segíteni?
Ha azt érzed, hogy szinte minden ok nélkül feszült vagy,
Ha túl sok a stressz az életedben,
Ha olyan élethelyzetbe kerültél, amikor azt érzed, egyedül képtelen vagy megoldást találni,
Ha párkapcsolati problémáid adódtak,
Ha a célodat még nem látod világosan, vagy ha már látod, de a hozzá vezető úton eltévedtél.
Ha nem megy a tanulás (diszlexia, diszgráfia, figyelemzavar, helyzetek túlizgulása)
Ha problémák vannak a családodban, iskolában, munkahelyen
Ha szeretnéd magad jobban megismerni és fejlődni
Nem találtál választ a kérdésedre?
Helyszín
3531 Miskolc, Aba utca 35. I/1.
Elérhetőség
azurkineziologia@gmail.com
06-30-386-5885
Kineziológus - Miskolc